Jól tervezett-e a bőrünk?

Igen. És mégsem. Kezdetben a dolgok nem voltak egyenlők.
Néhány embernek jó, erős és sima a bőre, melyet könnyű ápolni. Van, akinek vékony, finom bőre van, mely könnyen irritálható. Másoknak fiatal korban pattanásos a bőrük, mely felnőttkorban egyenetlen és sebhelyes marad. Megint mások súlyos bőrbetegségben szenvednek.
A bőrgyógyászat az orvostudomány fontos ága. A kozmetológia vagy szépségápolás is sokat segíthet. A két tudományág megkezdte együttműködését.

Mire jó a bőr?

A bőr szervezetünk külső fedőrétege, mely védi kényes belső szerveinket. Akkora felületet kell befednie, hogy bőrünk tulajdonképpen az összes szervünk közül a legnagyobb. A felnőttek bőrfelülete eléri a két négyzetmétert.
Bőrünk rugalmas. Folyamatosan növekszik és megújul, mert véd a hő és hideg, a mérgezések és baktériumok, valamint az ütések ellen. Valamennyi külső veszélyt a bőrünkön érzünk és érzékelünk. Bőrünk szabályozza testhőmérsékletünket is.
Ha vigyázunk a bőrünkre, bőrünk vigyázni fog ránk.

Mennyivel több a bőr egy látható fedőrétegnél?

Mi csak a felületét látjuk. De a bőr dolgozik e felület alatt is.
A bőr három rétegből áll. A felső a felhám, alatta található az "igazi" bőr, az irha, ez alatt pedig a zsírszövetekből álló bőralja.
A felhám valamennyi rétegével együtt is csak kb. 0,2 mm vastag. Ebből már látható, mennyire összetett és változatos a bőr szerkezete, mellyel a dermatológia, a bőr tudománya foglalkozik.

Hogyan működik a bőr és mi zajlik le benne?

A bőr megújulási és öregedési folyamata egy pár egyszerű példából megérthető. Sejtjeinek és szöveteinek érzékeny szabályozó mechanizmusát nem kell részletezni.
A hám folyamatosan megújul. Az új sejtek a legalsó rétegében képződnek. A felhám felső szarurétege fokozatosan leválik, melynek helyébe alulról az új sejtek kerülnek. Ez a folyamat egy hónapig tart.
A bőr állapotával és öregedésével kapcsolatos fontos folyamatok a irhában mennek végbe, mely a hámmal ellentétben véredényeket tartalmaz.
A irha vastagsága a test különböző részein kis mértékben eltér. Átlagosan azonban 2 mm vastag.
Két rétegből áll. A felső laza kötőszövet, míg az alatta lévő réteg sűrűbb és tömörebb szövetekből áll. E réteg egészségi állapota határozza meg a bőr erősségét és rugalmasságát. Károsodott vagy gátolt működése láthatóvá válik a bőr felszínén; a bőr feszességét elveszti, ráncossá válik. Egyszóval öregszik.

Mindenhol hasonló a bőr?

A bőr alapszerkezete mindenhol hasonló. A vastagsága viszont nagyban különbözik a test különböző részein.
A szaruréteg a jobb védekezés érdekében megvastagszik a durvább behatásnak, dörzsölésnek kitett bőrfelületen, így különösen a sarkon és tenyéren. Bizonyos okokból kifolyólag, talán a hajnövekedés miatt a fejbőr irhája átlagosan vastagabb és erősebb. Az átlagosnál vékonyabb azonban a bőr a kar belső részén. Ezt sok érzékeny bőrű ember tapasztalja, amikor megkarcolja, megvakarja az érzékeny vagy allergiás bőrt.
Sajnos az arc bőre vékonyabb, mint bármely testrészen. Hogy miért? A tudomány még nem találta meg a választ. A probléma enyhítésére különböző termékeket fejlesztenek folyamatosan.

Honnan erednek a különböző bőrszínek?

A bőr színe a benne található festékanyagtól (pigment) függ. A pigment mennyiségét a napsugárzás mennyisége határozza meg. A bőr saját védekező mechanizmussal rendelkezik, melynek feladata a Nap égető sugarainak lehető legjobb kivédése. A hám alján pigmentsejtek (melanocyták) találhatók, melyek a festékanyagot termelik. Az elv egyszerű. Minél több pigment, annál több festék. A napfény pedig elősegíti a pigmentképződést. Ennek nem az a célja, hogy a sápadt bőr szép barna legyen, hanem hogy ellenállóvá tegye a bőrt a Nap sugárzásával szemben. Minél sötétebb a bőr, annál több pigmentet tartalmaz és annál jobb védelmet nyújt az égető napsugárzás ellen.

Milyen a kényes bőr?

A csecsemő puha és sima bőrét csodáljuk és irigyeljük. Feleslegesen. A babák vékony bőre nem bírja a normális igénybevételt. Nehezen őrzik meg bőrük épségét és egészségét azok a felnőttek, akiknek a bőre baba-vékony marad. A kényes bőr gyakran problémás túlérzékenységgel, allergiával párosul. A csecsemő bőre könnyen irritálható, és a kor is a kényes bőrön látszik leghamarabb.

Különbözik-e a nők bőre a férfiakétól?

A férfiak bőre vastagabbnak látszik és a tapintása is vastagabb. Tulajdonképpen vastagabb is. A férfiak bőrének felhám- és irharétege vastagabb, bár a bőralja általában vékonyabb, mint a nőknél. Szerkezetbeli különbség is tapasztalható; a férfiak bőre szőrösebb.

Mik a hegek?

A forradásos szövetek a bőr súlyos külső sérüléséből erednek. A mély szövetek károsodásakor a bőr elveszíti normális szerkezetét és működési képességét. A sebhely olyan, mint a megkeményedett viasz. Nincs színe, területén nem nő szőrzet, nem tartalmaz sem faggyú-, sem verejtékmirigyet. Kis sebek korrigálhatók gondos ápolással, amennyiben a körülötte lévő bőr működése fokozható. A nagyobb hegeket plasztikai sebészek tudják eltávolítani.

Miért jelennek meg májfoltok az arcon?

A májfoltokat a hormonális eredetű pigmenttúltermelés okozza. Jellemző az arcra és a halánték szemhez közeli részére. A májfoltok gyakran terhesség alatt jelennek meg. A tablettát szedő nőkön megjelenhetnek napfény hatására. Ha a probléma állandósul, az állapot nehezen kezelhető.

Miért ütnek át az erek a bőrön?

Az állandóan pirospozsgás arc vékony, kényes bőrt jelez. Az ilyen átlátszó bőrön a hajszálerek szabályosan átütnek. Az ilyen bőr lehet örökletes és nem saját magunk által okozott. Más a probléma persze, ha az erek falai túlságosan kitágulnak, és láthatóvá válnak a bőrön enyhe vörös csík formájában. Ez történik napsugárzás vagy hideg hatására a nem védett bőrön. Ezek a sérülések legkönnyebben az arccsontok felett, az orrszárnyakon vagy magán az orron fordulnak elő. A Vivida kezelés lehetővé teszi a kitágult vérerek visszaszűkítését normális állapotra.

Miért látszik a bőr reggel kisimultabbnak?

A bőr, csakúgy, mint az egész szervezet, válaszol a fizikai és szellemi stresszre. Elfárad.
A ráncok és vonalak, a szem alatti táskák tisztábban előjönnek a fáradt arcon. Az arcszín kifakul a felhám és az irha működésének lassulása következtében. Pihenés hatására a bőr is regenerálódik. Az arcbőr vérnyomása lefekvéskor kiegyenlítődik, a duzzanatok leapadnak. Bőrünk regenerálódását elősegíthetjük gondos ápolással, hidratáló- és tápanyagok bevitelével.

Mi a ránc?

A ránc sok bosszúságot okoz. Elég csak megemlíteni, hogy az emberek milyen nehezen fogadják el a bőrükön a ráncot. Sok fejfájást okoz a téma a kutatóknak és bőrgyógyászoknak, akiknek újból és újból magyarázniuk kell a ráncok lényegét.
A vidám emberek szeme és szája körül sok ránc található. A komoly embereknek a homloka ráncos. Ezek a ráncok nem az életkort jelzik, hanem az érzelmekről, a személyiségről árulkodnak. Az életről beszélnek. Talán nem is ráncnak kellene hívnunk őket, hanem életvonalnak vagy életjelnek, melyek változását a bőr alatti szövetek okozzák.
Egy másfajta ráncosodással jár együtt, ha a bőr felülete az öregedés miatt meglazul, petyhüdtté válik, melyen apró redők, hurkák formájában ráncok képződnek.

Hat-e valami a ráncok ellen a sebészkésen kívül?

Igen is, meg nem is. Az egy milliméternél mélyebb ráncok, redők és vonalak nem simíthatók ki teljesen semmilyen krémmel vagy tablettával sem. Emellett naponta újítjuk meg őket. Ugyanakkor a mérsékelten mély vagy felszíni ráncok megszüntetésére léteznek más hatásos módszerek is a plasztikai sebészeten kívül.

Mi történik az öregedő bőrben?

A korral a bőr felső rétege elvékonyodik és könnyebben kiszárad. A pigmenttermelés rendellenességei következtében a bőr sápadtabbá válik.
A bőr felszíne alatti irharéteg működése lelassul. A szövetek korábban gumi rugalmasságú rostjai fokozatosan törékennyé válnak, melynek következtében eltöredeznek és elveszítik rugalmasságukat. A bőrt összetartó kollagén rostok a proteintermelés megszűnésével elsorvadnak.
A bőr öregedésének tanulmányozását már nem azonosítják az örök fiatalság és szépség kutatásával, haszontalansággal és hamis értékekkel. A kutatások révén sok információt szereztünk és szerzünk folyamatosan. Ennek alapján lehetséges a bőr tüneteinek éa betegségeinek megoldása, valamint ápolása annak érdekében, hogy a lehető legkevesebb probléma jelentkezzen.

Miért öregszik néhány ember bőre gyorsabban?

Ebben az értelemben az emberek különböznek egymástól. Különböző öröklött jellemvonásokkal rendelkezünk, és különböző körülmények között élünk. Ehhez hozzá kell azt is tenni, hogy nagyon különböző módon ápoljuk bőrünket. Ez érezhető. És látható is.

Megállítható-e a bőr öregedése?

A bőr természetesen öregszik a természet törvényeinek megfelelően, mint ahogy egész szervezetünk.
De milyen sebességgel? Ez az, amiért tehetünk valamit.

Hogyan lassítható le a bőr öregedése?

Egyetlen komoly, a bőrápolásra vonatkozó modern elmélet sem próbálja megakadályozni a természetet munkája végrehajtásában. Nem próbál meg szembeszállni a természet törvényeivel, csak az önmagunk okozta hátrányok kiküszöbölésére koncentrál, valamint jobb esélyek megteremtésére, hogy a bőr megküzdhessen a kemény kihívásokkal.
Az emberi bőr ma talán védtelenebb, mint valaha. A rohanó, stresszes ipari világban az emberek számos módját találják bőrük hatásos "öregítésének".
A Vivida program egy új bőrápolási mód, a bőr széppé és egészségessé tételének viszonylag új filozófiája. A bőrápolás új korszakába léptünk. Most már elérhetjük a bőrt egyszerre kívülről és belülről, károsodásait javíthatjuk, szerkeszthetjük és éltethetjük.

Hogyan befolyásolható a bőr állapota kívülről?

A bőrnek nedvességre van szüksége.
Nedvességre van szüksége minden nap nagyobb vagy kisebb mennyiségben. A modern ember bőrének egyre nagyobb szüksége van rá.
Könnyen elképzelhetjük, hogy mi történik a bőrrel nedvesség nélkül. Elkezd repedezni és viszketni. Érzékennyé válik és begyullad. Más szóval a felhám már nem képes megvédeni az alatta lévő élő szöveteket. Mindemellett a bőr rosszul néz ki. A bőr hidratálása hagyományosan hidratáló krémmel történt minden nap és minden este.
A Vivida Program másképpen működik: a szárazság problémáját két különböző irányból közelíti meg egyszerre. A megfelelően összeállított krém hidratáló anyaga beszívódik a bőr szarurétegébe. Ezzel egyidejűleg a szájon át szedett tabletták bőrépítő anyaga belülről táplálja a szöveteket, miáltal javul állapota, megőrzi hidratáltságát és rugalmasságát. Úgy is mondhatjuk, fiatalságát és simaságát.

Jót tesz-e a friss levegő és a gyors mozgás a bőrnek?

Elméletileg igen. A maga módján. A bőr számára ideális időjárás esetén a nap nem tűz a felhőtlen déli égboltról, s a fagy nem hasít porcikáinkba. A levegő inkább friss párát lehel üde bőrünkre, s a nap sugarai gyöngéden simogatnak.
Az alkalmankénti gyors mozgás élénkké teszi a felszíni vérkeringést, mely tápanyagot szállít a szövetekbe. A piros arc elégedettséget sugároz. A kemény fitnessz gyakorlatok azonban hátrányosak lehetnek, ha a bőr hosszabb ideig erősen felhevül.

Próbára teszi-e a bőrt a fűtött beltéri levegő?

A fűtött levegő száraz, melyre a bőr az egyetlen lehetséges módon válaszol: belső nedvességét kell felhasználnia, ha a külső elpárolog. Ha ilyenkor nem tápláljuk a bőrt a szokásosnál bőségesebben, akkor kiszárad és védtelenné válik a sérülésekkel szemben.
Ilyen állapotban, ha kimegyünk a meleg helyiségből a hidegre, a csupasz arcot a hőmérséklet erőszakos változásához való azonnali alkalmazkodási kísérlete révén sokkhatás éri. Ha a bőr teljes szerkezete jó állapotban van és rugalmas, még a felszíne sem szenvedi meg igazán a rideg körülményeket.

Hogyan védhető a bőr a hideggel szemben?

A hideg idő hatásait kivédő módszerek száma meglehetősen csekély. A fedetlen bőr védelmének tulajdonképpen egyetlen módja a ruhával történő befedés.
A hidegtől megdermedt arc hóval történő bedörzsölésének ősi trükkje a legutolsó megoldás. Bizonyosan több sérülést okoz ez a bőrnek; olyan, mintha egyszerűen semmibe vennénk bőrünket. Segíthetünk az arcizmok megmozgatásával, ha grimaszokkal eltorzítjuk az arcot, miáltal az kissé felmelegszik.
Szintén téves az a felfogás, miszerint zsírral kell bekenni az arcot vastagon, miáltal az arcot nem éri a hideg. Sajnos, a következménye épp az ellenkező, a zsír alatt a légzésében akadályozott bőr verejtékezni kezd, majd az alacsony hőmérséklet miatt az izzadság ráfagy a bőrre. Különösen óvatosnak kell lennünk csecsemőkkel és gyerekekkel, mert a fagyos levegő károsodásokat okoz vékony, puha bőrükön.

Hogyan kezeljük a fagyott bőrrészt?

Kisfokú, enyhe fagyás magától rendbejön a bőr regenerációs képessége következtében, feltéve, ha a bőr megkapja a megfelelő ápolást.
És valóban, a felületes sérüléseket megúszhatjuk kisebb sebhellyel, ha minden rendben van a bőr alatt.

Könnyebb a nap ellen védekezni, mint a hideg ellen?

Igen, ez igaz., és ez jó dolog. A nap azonban nagyobb és általánosabb veszély a bőrre, mint a hideg idő.
Az utóbbi időben talán túlságosan sokat hallunk a nap káros hatásairól. Ez egy elátkozott élvezet. Az egészségügyi szakemberek és bőrgyógyászok figyelmeztetéseinek szándéka azonban érthető: a nap bőrrákot okozhat, ha a sugarai a bőr védő rétegein átjutva elérik az élő szöveteket és rákos sejteket generálnak. Mindemellett az egészségre gyakorolt valódi veszélytől eltekintve a napsugárzás okozta erőszakos lesülés a bőr öregedésének gyorsulását eredményezi.

Jobb lenne a napozást elfelejteni?

Nincs ok a napozás elleni hadjáratra. Nem is működne, hiszen szükségünk van napfényre és akarjuk is a napfényt. Megfelelő mennyiségben a nap jó tesz a bőrnek, erősíti a szaruréteget, számos bőrbetegség tüneteit enyhíti, sőt meg is gyógyíthatja. Ha a kozmetológia bármely ága fejlődött az elmúlt időszakban, akkor az a napozókrémek területén történt. Általuk biztonságosan élvezhetjük a nap fényét és melegét - feltéve, ha tudjuk a mértéket.

Masszírozzuk-e bőrünket?

Az egészséges bőr rugalmas szövetekből áll, melyet a masszázs természetesen nem károsít, sőt inkább jót tesz neki többféle szempontból is. A masszázs serkenti a felületi vérkeringést, miáltal az anyagcsere felgyorsul, a bőr kivirul, és a duzzanatok is leapadnak. A masszázs levezeti az arc feszültségét. Az arcizmok ellazulásával a felesleges feszültség eltűnik, ezáltal javul a megjelenés és a kedélyállapot. Mindannyian átéltük már a masszázs csodálatos érzését.
A krémeket nem szükséges erőteljesen bedörzsölni a bőrbe. A jól elkészített krémek könnyed felvitellel hatnak.

Árt-e a smink?

Egyrészt a jelenleg kapható kozmetikai termékek döntő többségét gondosan állítják elő, másrészt a fogyasztóvédelem is igyekszik akadályozni a káros termékek értékesítését. Az allergiák ellen azonban sem pénz, sem törvény nem nyújthat védelmet. A kozmetikumok tartalmazhatnak olyan anyagokat, amelyekre néhány ember érzékeny. Több termék kipróbálásával azonban szinte mindig akad olyan, amely nem okoz allergiás reakciót.
Az egész nap, néha egész éjjel az arcot fedő festett sminkek is azok közé a kozmetikai termékek közé tartoznak, melyek a leginkább igénybe veszik a bőrt. Ha a bőr nem tud lélegezni a vastagon felvitt make-up alatt, a pórusok eltömődhetnek, ami irritációhoz, gyulladáshoz és aknéhoz vezet.
Könnyű bekerülni az ördögi körbe, ha az erős kozmetikumok eltávolításához erős bőrtisztító szerekre van szükség, melyek további ártalmaknak teszik ki a már amúgy is igénybevett bőrt.

Mi a hatása a nyomelemeknek és a vitaminoknak?

Ez még mindig nehéz kérdés. Talán egy örök kérdés? A korszerű kutatás számos fontos eredményt ért el, alátámasztva néhány vitamin és nyomelem fontosságát bizonyos bőrproblémák esetén. A normál bőr esetében azonban nem szabad túl nagy jelentőséget tulajdonítanunk hatásuknak.

Mely nyomelemek fontosak a bőrnek?

A réz, cink és szelén kapcsolatban van a bőrgyulladással. Főként abban az értelemben, hogy kimutatható hiányuk a gyulladásból való lassú felépülésben mutatkozik. A bőr felületén, a szarurétegben azonban úgy tűnik, hogy a nyomelemeknek nincs hatásuk.

Melyek a bőr vitaminjai?

Az A-vitaminnak van a legszembetűnőbb hatása a bőrön. Végeredményben azonban ezek a hatások az ellenkezőjére fordulhatnak. Az A-vitamin vastagítja a szaruréteget és az hám élő szöveteit, ha a bőr a megfelelő mennyiséget kapja belőle, és emellett minden más rendben van. Túladagolásával viszont ellentétes hatást érünk el, a szaruréteg erre ugyanis úgy reagál, hogy elkezd vékonyodni. Nincs baj, ha a megfelelő mennyiségű A-vitamint tartalmazó tápanyagok bevitele normális. A kockázat a túl magas A-vitamin tartalmú készítmények esetén áll fenn. A C vitamin szintén a bőr vitaminjának tekinthető, mivel erősíti a bőr ereit, valamint felgyorsítja sérüléseinek gyógyulási folyamatait. Az E vitamin fontos szerepet játszik a bőr anti-oxidánsaként.

Mik az anti-oxidánsok?

Az anti-oxidáns azoknak a tápanyagoknak az összefoglaló elnevezése, melyek lelassítják és korlátozzák a zsír oxidációját. Maga a szó utal a funkciójára.
A legismertebb anti-oxidánsok például az E vitamin, és egy A-provitamin, a béta-karotin. Egyéb anti-oxidánsok találhatók még természetes tápanyagokban valamint mesterségesen előállított termékekben is.
Ha visszatekintünk a múltba, talán emlékezünk még arra, amikor az 1970-es évek elején először megjelentek az anti-oxidánsok a kozmetikai piacon, melyeket akkor még csak dezodorokban használtak. Az élelmiszeripar hatékonyan hasznosítja az anti-oxidánsok tulajdonságait konzerváló adalékanyagként.

Hogyan befolyásolják a bőrt az anti-oxidánsok?

A bőrsejtekben található zsír levegő hatására történő elégetésének természetes folyamata révén számos ártalmas, irritáló anyag - szabad gyök - képződik. A szabad gyökök befolyásolják a természetes folyamatot, melynek következtében a sejtek degenerálódnak és öregszenek.
A degenerációs folyamatok lassításának lehetősége magában hordozza a bőr fiatalon tartásának titkát. Az anti-oxidánsok jelentőségét azonban nem szabad eltúlozni. Hatásuk nem tagadható, korszakalkotó eredményt mégsem ígérhetünk.

Mi teszi tönkre leginkább a bőrt?

  • túlzott napozás
  • a bőr leégése
  • a bőr süttetése évről évre

    További négy bőrkárosító tényező?

    1. Túl kevés nedvesség
  • száraz beltéri levegő
  • hideg szél és hideg idő
  • túlzott tisztítás
    2. Túl sok cigaretta
  • a felületi vérerek folyamatos beszűkítése miatt a bőr színtelenné válik, anyagcseréje leromlik
    3. Túl sok alkohol
  • a felületi erek kitágulnak és megrepedeznek
    4. Túl sok make-up
  • túl sokáig
  • túl vastagon


  • Mi a bőrápolás leghatásosabb módja?

  • elegendő nedvesség
  • egy jó hidratálókrém
  • a bőr típusának és állapotának megfelelő hidratálókrém

    A bőrápolás további négy hatásos módja?

    1. Ésszerű tisztítás
    2. Mértékletes napozás
    3. Egészséges szokások
    4. A Vivida Program

    Milyen ötleten alapszik a Vivida?

    Tömören a következőképpen foglalható össze valamennyi bőrápolás problematikája:
    A Vivida Program megfelel a követelményeknek.

    Mi ez a csodálatos hatóanyag, a Vivida?

    Bizonyos értelemben ez egy csodálatos hatóanyag, a természet csodája. Természetes proteinek és poliszacharidok komplex kombinációja.
    Az elvégzett tanulmányok azt mutatták, hogy a szintetikusan előállított másolatoknak nincs akkora hatásuk. Ezeknek a táplálék-kiegészítőknek a felfedezése egy szerencsés véletlen eredménye. Alapanyagát egy mélytengeri hal bizonyos részéből nyerik.

    Hogyan kutatható a különleges tápanyag?

    E táplálék-kiegészítő különböző összetevőinek az emberi szervezetre kifejtett jótékony hatásai régóta ismertek. Az orvosi irodalomban elszórtan találunk a XX. sz. legelején elvégzett megfigyeléseket és kísérleteket. De nem értették, hogy bármiféle összefüggés lehetséges az élő bőr, és ezen összetevők között.
    Talán a kor nem volt alkalmas a bőr öregedésével és hasonló problémákkal foglalkozó tudományos mérlegelésekre és tanulmányokra. Csak az 1980-as években mutatkozott komoly érdeklődés a bőr degenerációs folyamatának és annak befolyásolásának megismerésére. Amikor az idő megérett a természet saját választási lehetőségeinek beismerésére, a hatalmas kirakósjáték elszórt darabjainak százai kerültek helyükre: megszületett a Vivida.

    Miért kell a hatékony összetevőket szájon át bevenni?

    Természetesen egyszerűbb lenne, ha a bőr hatásosan helyreállítható és építhető lenne kívülről, a felületről. A kozmetikai ipar nem hibáztatható, amiért nem járt sikerrel e megközelítés tanulmányozása és próbája. Kísérletek jelenleg is folynak, azonban mindezidáig csak mérsékelt sikerrel.
    A krémek hatóanyaga kis mértékben hatol át a bőr szarurétegén és nem éri el az élő és öregedő szöveteket. Ez a természet nagyszerű biztonsági őre, ugyanis nem enged át semmiféle ártalmas anyagot sem.
    Belülről azonban viszonylag új lehetőségek tárultak fel a bőrgyógyászat számára. Ezeket kísérletek támasztják alá.

    Miben különbözik a Vivida a piacon található halfehérjéktől?

    A Vivida nem igazán halfehérje-termék.
    A Vivida különleges alkotóelemének előállítása természetesen üzleti titok, mint ahogy a táplálék-kiegészítő teljes összetevő-elemzése is. A titkot oly gondosan őrzik, mint bármely sikeres termék receptjét.

    Hogyan befolyásolja a különleges tápanyag a bőrt?

    A kérdésre a válasz: természetes segítséggel. Amikor a bőrszövetek öregednek és degenerálódnak, még helyreállítható a működésük, ha extra adagot adunk nekik abból a tápanyagból, melyből nem kapnak eleget. A Vivida hatása részletesen, rétegről rétegre vizsgálható:
    Négy tudományos tanulmányban közölt eredmények igazolják, hogy a Vivida alig befolyásolja a bőr zsírrétegét. De az igazi bőrt az irhát és a hámot számos módon befolyásolja. Az öregedés okozta legnagyobb bőrkárosodás a irha felső részében megy végbe. Ez tisztán látható egy mintán vagy egy ultrahangos képen: a kötőszövet elveszti azt a szerkezetét, amely a bőrt feszesen és rugalmasan tartja. Ez az a réteg, melyet a Vivida befolyásol és megfiatalít, vastagsága 3-6 hónap alatt megduplázódik.
    A Vivida hatása kiterjed az irhából a felszín felé, a felhámba. A bőr színéért felelős pigmentsejtek a hám alsó rétegében találhatók. A bőr öregedésével ezek gyengén és egyenetlenül működnek, különösen, ha a túlzott napozás károsította őket. A Vivida helyreállíthatja a működésüket, miáltal a bőrszín egyenletesebbé válik. A Vivida hatásos a hám középső rétegeiben is, vastagítja az elvékonyodott szöveteket, és ellenállóbbá teszi azokat.
    A hatás tükröződik a bőr felszínén - a tanulmányok igazolják a szaruréteg vastagodását és felépülését a Vividával történt kezelés után. Ez pedig rengeteget jelent a bőr egészsége és megjelenése szempontjából. A bőr megőrzi hidratáltságát, és jól érzi magát.

    A különleges tápanyag miatt drága a Vivida?

    A kivonat előállítása rendkívül összetett, bonyolult és kifinomult folyamat. A kivonat emberi, belső alkalmazásra teljesen biztonságos mértékű megtisztítása szakemberek nagy ráfordítást igénylő munkájának eredménye. A nagy mennyiségű nyersanyagból nyert tiszta kivonat csupán kis töredéke használható.

    Van-e elég alapanyag?

    Igen. Ez a halfajta nem veszélyeztetett és nem fenyegeti a kihalás.

    Hat a tabletta a bőrön kívül másra is?

    Két meglepő tapasztalatról számoltak be a kezelés alatt álló személyek a tanulmányokban. A kezelés vége felé sokan azt tapasztalták, hogy a hajuk állapota szemmel láthatóan javult. A túlzott hajvesztés, melynek következménye a vékony, ritka haj, csökkent. A megmaradt törékeny haj megerősödött és megsűrűsödött. Egy másik csoport a körmeik állapotának változásáról számolt be. A töredezett körmök megvastagodtak és megkeményedtek. Ezzel szemben a kutatókat egyáltalán nem lepte meg ez az eredmény, hiszen ezek tulajdonképpen érthetőek és vártak voltak. A haj és a köröm ugyanis a bőr függelékei. Miért ne reagálhatnának ugyanúgy, ahogy a bőr reagált?

    Mennyi idő múlva látható az eredmény?

    A Vivida kezelés elkezdésétől számítva egy hónapon belül már elkezdődik a bőr felszíne alatt a változás. A hatás ezután kezd látszani a bőr felszínén.

    Hány évesen kezdjük szedni a Vivida tablettát?

    A bőr Vivida iránti szükséglete nincs közvetlenül vagy kizárólag korhoz kötve.
    Az emberek különböző gyorsasággal öregszenek, és ugyanez igaz a különböző bőrtípusokra is. A bőr jobban degenerálódik stressz hatására, mint azt az aktuális életkor befolyásolná. A legsúlyosabb a bőr számára a napfénnyel való visszaélés, azaz túl sok nap, túl gyakran. Veszélyeztetett csoportba tartoznak a kényes bőrű emberek, vagy azok, akiknek a bőre gyenge tűrőképességű a fénnyel szemben.
    A kényes bőrű emberek és a napimádók is 35-40 éves kortól kezdik hasznát venni a Vividának. Akkortól kezdve a kérdés személytől függ, melyet többnyire az élethelyzet befolyásol, vagy ha úgy érzi, a bőrének szüksége van ápolásra, hogy jó formában maradjon. A nők 50 éves koruk körül egy mérföldkőhöz érkeznek hormonháztartásuk változásával. Itt az alkalom a hatásos bőrápolás elkezdésére és kényeztetésének új módjára.

    Vivida - csak hölgyeknek?

    Az egyenlőség nevében - nem! A férfiak bőre szerkezetileg vastagabb és "tartósabb" a nők bőrénél. A kivételek a szokatlanul érzékenyek vagy "atópiások" és gyerekek, valamint kényes bőrű felnőtt férfiak. A Vivida alkalmas ezekben az esetekben. Mindemellett a férfiak bőre is jelentősen vékonyodik a kor előrehaladtával, ami indokolja a Vivida használatát.

    Mikor túl késő a kezelés elkezdése?

    Az idős bőr vizsgálata során készített ultrahangos képek azt mutatják, hogy miután valaki elmúlt már 70 éves, a bőr rétegeinek korosodás okozta változásai már nem igazán javíthatók. Úgy tűnik, hogy ez az elméleti határ, de ez a határ nem abszolút. A Vivida bőrre gyakorolt hatását 70 éves kor felett nem tanulmányozták tudományosan. Úgy tűnik, hogy a Vivida hasznos lehet még 90 éves korban is, ugyanis ennyi idős a legidősebb elégedett használó.

    Használ a Vivida a fiatal bőrnek?

    Az ez irányú jótékony hatását csak sejthetjük, mivel nincsenek kutatásokból származó ismereteink. A kivételek közé tartoznak azok, akik atópiás érzékeny bőrt örököltek, amely nem tud úgy megbirkózni napjaink megpróbáltatásaival, mint a normál bőr. Minden öt emberből egynek problémásan vékony bőrrel kell élnie.

    Árthat-e a Vivida?

    A leggyakoribb néhány felhasználónál előforduló bosszantó kellemetlenség elszórtan egy pár akne, pattanás megjelenése az arcon. Ez a reakció valójában természetes, mivel a táplálék-kiegészítő hatása révén a faggyúmirigyek működése fokozódik. Ez történik a kezelés elején, majd egy pár hét múlva az aknék maguktól eltűnnek.
    Néhány ember faggyúmirigyének a Vivida túl erős. Az akne erősebben jelentkezik. A nagyon zsíros bőrűek ne használják a Vividát. A zsíros bőrnek ugyanis nem ugyanúgy van szüksége táplálék-kiegészítőkre, mint a száraz bőrnek.
    A halra allergiás személyeknél allergiás kiütések jelentkezhetnek halból kivont alapanyagú táplálék-kiegészítő esetén. Halra asztmás rohamokkal reagálók számára nem javasolt a Vivida alkalmazása.

    Szedhető-e a Vivida terhesség és szoptatás alatt?

    Elvileg semmiféle belső kezelést nem kell abbahagyni terhesség vagy szoptatás alatt. Ez a Vividára is vonatkozik, mivel ez egy tisztán természetes készítmény. Ugyanakkor nincs is rá szükség, mert a természet ebben az időben jobban segíti a nők szerveinek megújulását.
    Mindemellett gyermekek rendszerint akkor fogannak, amikor még korai a Vivida használata.

    Hogyan válasszuk meg a megfelelő mennyiséget?

    A megfelelő adag kiválasztása egyszerű. Normális testsúlyú felnőtteknek napi két tabletta. Bevehetjük egyszerre mind a kettőt, vagy egyet reggel és egyet este. 80 kg testsúly felett szedjünk eggyel többet. Ezzel szemben napi egy tabletta elegendő 40 kg alatt.

    Több tabletta megsokszorozza-e a hatást?

    A tanulmányok azt mutatják, hogy a bőr tudja, hogy hol a határ ebben a tekintetben is. A szervezet nem kap többet, mint amennyi a határ. A túl nagy adag talán kárba vész. Fokozott hatás inkább az idő függvénye, mint az adagolásé. Néhány ember bőrének hosszabb időn keresztül van szüksége a táplálék-kiegészítőre ahhoz, hogy az eredmények elkezdjenek látszani, mint másoknak. A biztonság kedvéért a kúra tetszés szerinti ideig meghosszabbítható napi egy tablettával, ha úgy érzi, hogy a bőrének még mindig jót tesz.

    Mennyi ideig szedjük a Vivida tablettát?

    A Vivida tablettát kúraszerűen szedjük. Ha a bőr megkapta a szükséges segítséget, ha a károsodások megszűntek, és a szövetek megerősödtek, akkor újra képesek lesznek a normális és fiatalosabb működésre. Átlagosan az első kúra 3-6 hónapig tart.

    Mennyi ideig tart a Vivida hatása?

    Követéses tanulmányok alátámasztják, hogy a Vivida kúra után néhány évvel a bőr degenerálódása fokozatosan visszatérni látszik. Néhány embernél már egy év múlva elkezdődik, másoknál a jótékony hatás sokkal hosszabb ideig megmarad.

    Mikor ismételjük meg a kúrát?

    Ezt látni és érezni lehet. A szárazság és gyengeség, a ráncok és ernyedtség egyértelmű jelei a bőr rosszabbodásának.
    A bőr állapota tudományosan is vizsgálható mintavétel vagy ultrahangos felvétel segítségével. Így pontos információt kapunk a különböző rétegekről is.

    Hogyan tartsuk a tablettákat?

    Tartsuk a tablettákat a dobozban becsukva, lehetőleg száraz levegőn, szobahőmérsékleten.
    Alkalmazható-e egyidejűleg a Vivida tabletta és a Vivida krém?
    Bár mindkét forma önmagában is képes kifejteni hatását, mégis legjobb, ha együtt használjuk őket. A krémet speciálisan a kezelés megerősítésére és kiegészítésére fejlesztették ki. A tabletta és a krém együtt alkotnak egy komplex termékcsaládot.

    Miben különbözik a Vivida krém más hidratálóktól?

    A piacon számtalan jó hidratáló krém van jelen, az egyik jobb, mint a másik. A kozmetikai ipar valóban érti a dolgát. De valamennyi jó hidratáló krém - az olcsók és a drágák egyaránt - elvben nagyon hasonlóak. Jól hidratálják a bőrt - átmenetileg. A Vivida krém jelentősen eltér ezektől. Nem csak a felületen kifejtett hatása közvetlen és azonnali. A hatás hosszú távú is az aktív tápanyagok miatt, melyek építőkövekként működnek a szövetekben.

    Használhatják-e allergiások a Vivida krémet?

    A Vivida krémet természetesen megfelelően teszteltek allergiával kapcsolatosan, mint ahogy minden minőségi kozmetikumot. A tesztek azonban sohasem nyújtanak 100%-os garanciát.
    Elvileg elképzelhető a halkivonatot tartalmazó tápanyagok miatt jelentkező allergiás reakció, ez azonban a gyakorlatban szerencsére meglehetősen ritkán fordul elő. A következmények sohasem komolyak vagy veszélyesek. Az irritáció és viszketés hamar megnyugszik, ha az allergiát okozó kozmetikum használatát abbahagyjuk.

    Mi csökkentheti a Vivida hatását?

    A bőr működése nagyon hasonló a szív működéséhez, azaz a bőr sem szereti a túl sok telített zsírsavat, alkoholt és az erős dohányzást. Legnagyobb ellenségei a mellékvese-kéreg hormonok, melyeket belsőleg és külsőleg alkalmaznak, bár ez a nagyközönség számára nem igazán ismert.
    Valójában a Vivida kifejlesztését egy évtizedes kutatás segítette, melynek célja a mellékvese-kéreg hormon kezelésekkel elkerülhetetlenül együtt járó károsodások javítása és gyógyítása volt.
    Ezeket a problémákat azonban pozitívan is tekinthetjük, hiszen a Vivida a bőrt túlterhelő és gyengítő körülmények között is megpróbálja javítani, ami javítható.

    Használható-e a Vivida és a Viviscal egyidejűleg?

    Egészségügyileg semmi sem szól a Vivida és a Viviscal egyidejű alkalmazása ellen, sőt, az eredmények valóban jók lehetnek.

    Van-e azonos értékű termék a piacon?

    Nincsen. A Vivida és Viviscal kutatása általános érdeklődést keltett. A megjelent tanulmányok különlenyomataira vonatkozó kérések és együttműködési ajánlatok érkeztek egyetemek kutatóitól az egész világról Brüsszeltől Rómáig, Sao Paulotól Sydney-ig, Tromsö-től Los Angeles-ig.
    A Vivida és a Viviscal egy sikertörténet.






    Email: vivida@llogo.hu