Kérdések és Válaszok

HAJUNK HELYES ÁPOLÁSÁRÓL, AMI NEM CSAK AHHOZ JÁRULHAT HOZZÁ HOGY SZEBBEK LEGYÜNK, HANEM AHHOZ IS, HOGY JOBBAN ÉREZZÜK MAGUNKAT.


Mi a haj

A haj a bőr szerves része. Belőle nő és táplálkozik. A testünkön található szőrzetet, beleértve a hajszálakat is a bőr függelékeként szokás említeni. Minden szőrszálnak hasonló a felépítése, bár testünk különböző területein igen eltérő képet mutathatnak küllemük és növekedésük tekintetében. A haj szerkezete leegyszerűsítve a következezőképpen írható le: A hajszálak gyökere néhány mm-rel a bőr felszíne alá nyúlik, az irha (dermis) és a bőr alatti kötőszövet (subcutis) határának közelében végződve. Maga a hajszál itt egy védőburokba van ágyazva, amit folliculusnak nevezünk. A folliculus alul kiszélesedik, és hagyma formájú alakzatot hoz létre, (Hajhagyma) amiben alul egy kicsi, de nagyon fontos részlet található, ezt papillának nevezzük. A papilla az őt ellátó kapillárisokkal, nyirokerekkel és idegekkel együtt központi szerepet játszik a hajszálak életében, növekedésében és minőségük meghatározásában. Az itt képződő, és innen leváló sejtek gyors ütemben haladnak a felszín felé, (a haj növekedésének megfelelően) miközben differenciálódnak, pigmentált hajszövetet és elszarusodó anyagot hozva létre.


Miért kell nekünk egyáltalán haj

Erre annyiféle választ lehet adni, ahányféle ember létezik. Az orvostudománynak az az álláspontja, hogy az embernek nincs szüksége hajra. Az emberek hajdanán nagyon szőrösek voltak, ami érthető, hiszen a szőrzet a ruhát pótolta. De most, hogy ruhában járunk, a természet még mindig hagyott rajtunk szőrt és hajat, ami valószínűleg nem véletlen, feltételezhetően van valamiféle funkciója. Normális esetben hihetetlen mennyiségű haj van az ember fején, egy viszonylag kis testfelületen. Általában, optimális esetben 100-I50 ezer hajszál boldog tulajdonosai lehetünk. A hajjal kapcsolatban feltételezzük, hogy védőszerepe lehet a nappal, hideggel és széllel szemben. És mekkora a jelentősége a sűrű, erős, egészséges hajnak a szépség és a személyiség vonatkozásában? Óriási. Persze van néhány ember, aki ezt másképpen gondolja.


Miért van annyiféle színű haj?

Annyi mindenben különbözünk, miért a hajunk lenne egyforma? A természet azért adott az élővilágnak ekkora változatosságot, hogy mindig legyen köztük olyan, amelyik képes egy megváltozott helyzethez alkalmazkodni, és így túlélni a változást. A hajban található egy olyan réteg, amely a pigment-szemcséket tartalmazza. Ezek száma és minősége határozza meg a haj színét és tónusát. Szóval miért is olyan sokszínű? Miért ne? Hiszen az élet színes!


Hogyan öregszik a haj?

Mint minden szövet, a haj is öregszik. A kor meglátszik rajta is, deresedik, őszül, töredezetté válik, elvékonyodik. A családi fényképalbumot nézegetve, meglehetősen pontosan meg tudjuk mondani mikor, és milyen gyorsan kezdtük el veszíteni ékességünket. Szomorúan, vagy belenyugvással.


Miért nem nő mindig új hajszál kihullott helyébe?

Ha a papilla teljes mértékben károsodik, akkor ezzel megszűnik az új hajszál képzésének lehetősége. A hajszál élete a papillától függ. Viszont nagyon nehéz kideríteni a pontos okot, ami a papilla károsodásához vezet. Nagyon sokféle tényező, megváltozott körülmények okozhatják idő előtti sorvadását. Az egyik ok és magyarázat a korral járó, genetikailag kódolt "természetes" pusztulása a hajhagymáknak, mert természetesen a papilla sem él örökké, élettartama limitált.


Hogyan nő a haj?

Minden hajszálnak saját életciklusa van. Ebben a ciklusban 3 különböző fázist lehet megkülönböztetni. Ezek annyira eltérő képet mutatnak, hogy egy szövetmintát vizsgálva, vagy egy ultrahanggal készített kép alapján egyértelműen megmondható, hogy melyik hajszál melyik fázisban van. Az aktív növekedési fázis kb. 4-8 évig tart, hajszálanként eltérően. Ez az, az időtartam, amíg egy adott hajszál hozzájárul ahhoz, hogy hajunkra elégedett pillantásokat vethessünk. Ezután a hajhagyma működése csökken, majd átmenetileg megszűnik, a hajszál pedig kihullik. Az aktív és az inaktív fázis között ez az átmenet gyorsan megtörténik. De ha ki is hullott, ez nem jelenti azt, hogy nem nő hamarosan másik a helyébe. Hogy mikor? Ezt már nehezebb megmondani. A hajhagymák pihenésének időszaka átlagosan 100 napig tart de lehet ennél jóval hosszabb is, évekig, vagy akár évtizedekig is nyúlhat. Ebben az állapotában a hajhagyma aktiválható. Fontos jellegzetesség a hajhagymákkal kapcsolatban, hogy mindegyikük saját, egyéni életciklusát éli egyéni ritmusban, így a hajszálak nem egyszerre hullanak ki, ha elérkezik a pihenési fázisuk. Megfigyelések szerint naponta 50-100 hajszál ér az aktív növekedési fázis végére, amit egyértelműen jelez az a tény, hogy ilyenkor kénytelenek vagyunk tőlük megválni. A hajhagymáknak mindig 10%-a van a pihenési fázisban, 90%a pedig aktív, amit a hajszálak növekedése jelez.


Melyek a hajhullás legkomolyabb rizikófaktorai?

A haj növekedése, minősége szempontjából a legfontosabb tényező a szervezet egészének egészsége és a teljes értékű táplálkozás. Ezekkel az általános kritériumokkal vélhetően mindenki egyetért. Az erőszakos diéta és a koplalás, amely a hajhagymák számára életfontosságú tápanyagok hiányával járhat, a hajszálak elvékonyodását, hullását okozhatja. Ha valaki elég sokáig és alaposan kínozza magát étrendjének megszorításaival, akkor ez akár kopaszsághoz is vezethet. A lelki problémák szerepe sem tagadható le, mint rizikófaktor. Nehéz élethelyzetek, súlyos stresszhatások miatt akár a szemünk láttára válhat valaki rövid idő alatt kopasszá. A haj erős kémiai szerekkel történő kezelése is komoly károsodást okozhat az élő szövetekben. A sugárkezelés, citosztatikus szerekkel (daganatsejteket kémiai úton pusztító gyógyszerek, amelyek az egészséges sejtekre is hatnak) kapcsolatban ismeretes, hogy erős hajhullást okoznak. Ezekben az esetekben ez legtöbbször átmeneti, mert a hajhagyma életben marad, és a haj visszanő a kezelés befejeztével. Ismeretes továbbá, hogy a terhesség és a szoptatás is erős hajhullást okozhat, de ez az állapot idővel spontán is rendeződik.


Na de miért hullik, vagy vékonyodik el egyes emberek haja még fiatal korban?

Az átmeneti vagy tartós hajhullásnak nagyon sok oka lehet. Az emiatt szenvedők egyik csoportját azok a fiatal férfiak alkotják, akik a 20-as, 30-as éveikben kezdik elveszíteni a hajukat. Ez mindegyiküknél nagyjából hasonló minta szerint történik: A hajhatár a halántéknál elkezd visszahúzódni, a fejtetőn pedig kezd a fejbőr átlátszani. Később a fejtető teljesen kopasszá válik, és a kopaszodás fokozatosan halad a nyak felé Végül már csak a fülek és a nyak felett marad némi haj. A hím nemi hormonok felelősek ezért a szép munkáért. A papilla működését a hormonok szabályozzák. A feleslegben lévő hormonok olyan erősen hatnak rá, hogy képtelen lesz az eredeti feladatára koncentrálni. Nem fog tudni többé hajat termelni, ami a kihullott helyébe nőne. Amikor a papilla működése gyengül, akkor egy ideig még vékony hajszálat növeszt. Amikor működése teljesen megszűnik, akkor többé már pehelyszerűen vékony hajszálak sem fognak nőni. A hím nemi hormonok hatása a férfiak egy részében erősebb, mint másokban, és bár van sok más rizikófaktor is, ennek az öröklődése világosan megfigyelhető. Ha a haj túl tudja élni a fiatalkornak ezen megpróbáltatásait, akkor az idősebb korban egyre csökkenő hormonszint már nem fogja befolyásolni a haj normális élettartamát. Egy más típusú, jól elkülöníthető fajtája a hajvesztésnek a foltos kopaszság nevű betegség, amelyet az orvostudomány alopecia areata-nak nevez.


Hogyan lehet a foltos kopaszságot az egyéb eredetű hajvesztésektől megkülönböztetni?

A foltos kopaszság, vagyis az alopecia areata egy olyan betegség, amelynek a kiváltó oka még mindig nem ismert. Kezelése nehéz és időigényes. Csak a legutóbbi időszak hozott annyi haladást, hogy a betegeknek reményük lehet hajuk visszanövésére. Elég sok ember szenved az alopecia areata enyhébb, vagy súlyosabb formáiban szerte a világon. Gyakoriságát 1,5-2%-ra becsülik. Általában gyermekkorban kezdődik, ritkán indul 20 éves kor után. Bár a betegség minden részletével még nem vagyunk tisztában, azért elég sokat tudunk róla. Majdnem minden beteg un. atópiás alkatú, ami pl. megnyilvánul az érzékeny bőrtípusában. Háromból egy betegnél megfigyelhető probléma családi halmozódása, vagyis a betegség náluk öröklődik. Megalapozottnak tűnik az a megfigyelés is, hogy ezeknél a betegeknél gyakrabban fordul elő a pajzsmirigy gyulladása és fiatalkori cukorbetegség. Mint ahogyan a betegség neve is sejteti, ez az állapot a haj foltokban történő kihullásával jár. Ha nem rosszabbodik a helyzet, vagyis a hajhagymák nem károsodnak véglegesen és teljesen, akkor általában a prognózisa kezelés nélkül is jó. Sok esetben a haj spontán visszanő, éppolyan váratlanul, mint ahogyan kihullott. Kezeléssel gyorsan rendbe jöhet, ami nagy megkönnyebbülést jelent a szenvedő alanyoknak. A betegségnek teljes kopaszsággal járó formája (alopecia totalis) esetén azonban csak nagyon ritkán nő vissza spontán a haj. Az új kezelési formák viszont ezekben az esetekben is jó eredményeket hoztak.


Lehet-e tenni valamit a haj megtartásÁnak, állagának javítása érdekében?

Persze. Egyre többet, és egyre jobb módszerekkel. Mindenki megtalálhatja a hajtípusának és pénztárcájának legjobban megfelelő hajápolási és kezelési lehetőségeket. Mossuk a hajunkat a neki megfelelő samponnal. - Használjunk kondicionálót vékony, tartás nélküli, fénytelen haj esetén. - Biztosítsuk hajas fejbőrünk egészségét a megfelelő táplálkozással, de kerüljünk mindent, ami túl erőszakos hatásúnak tűnik. ? Rengeteg mindent lehet tenni, hogy a hajunk egészséges és szép legyen.


Milyen tényezők vannak kedvezőtlen hatással a hajra?

-   a megfelelő táplálás hiánya
-   a hajas fejbőr elégtelen ápolása
-   a túlságosan erős kezelések a hajat károsító anyagokkal, éles hajtűk, túlságosan feszes copfok - a hajas fejbőr vérellátását rontó, tartós kapilláris összehúzódást okozó behatások, mint pl. a dohányzás, vagy a hideghatás, mikor a fejünket nem védjük megfelelően.


Van-e bármilyen haszna a fejbőr masszírozásának?

Ha a fejbőrnek rossz a vérkeringése, abban az esetben a masszírozás hasznos lehet, ugyanis élénkíti a felszínhez közeli erekben a vérkeringést, és felgyorsítja a bőr anyagcseréjét. Jótékony hatása természetesen átmeneti, de minden kontyot vagy lófarkat viselő ismeri ezt a kellemes érzést, amikor haja megszabadul az állandó húzástól, és a fejbőr megnyugodva, ellazulva átmelegszik.


Milyen gyakran ajánlott hajat mosni?

A rendszeres hajmosás nagyon fontos mind a haj, mind pedig a fejbőr szempontjából. Azok, akik zsíros bőrtípusúak és a hajuk is gyorsan zsírosodik, minden nap meg kell mosni a hajukat. A bőrben lévő zsír nagy része oxidálódik és lebomlik irritáló zsírsavakká, melyek a fejbőr gyulladását okozhatják. Viszont túlságosan erős hatású anyagokat sem szabad használni a zsíros bőr kezelésére, mert kiszáríthatják a fejbőrt. A száraz bőrtípusúaknak nem kell túl gyakran hajat mosniuk, mert ettől hajuk még szárazabbá válik. Ha túl száraz a fejbőr, akkor viszketni kezd és korpásodik. Így azt lehet mondani, hogy a száraz fejbőrű egyének elég, ha hetente egyszer vagy kétszer mossák a hajukat. Kivétel az, az eset, amikor megizzadunk. Ahhoz, hogy a hajas fejbőr lélegezni tudjon, meg kell mosni, vagy legalább leöblíteni az izzadást követően, mert ugye a bőrfelületek izzadtságának nyomát sem szeretjük magunkon sokáig érezni.


Milyen tápanyagoknak VAN hatása a hajra?

Nagyon könnyű elveszni akkor, ha bemerészkedünk a biokémia és a táplálkozástudomány sűrű és áthatolhatatlan dzsungelébe. Lehetetlen feladat egy laikus számára, hogy valóban megértse a különféle összetevők komplex mechanizmusait molekuláris és élettani szinten. Különösen akkor, ha mindezeknek az összefüggéseit az orvostudomány szemszögéből kell vizsgálni. Ezért ésszerűnek tűnik, ha megelégszünk leglényegesebb dolgok megértésével, a haj táplálásával kapcsolatban. Hagyjuk a biokémiát másra, jelen esetben időpazarlás volna a vele való foglalkozás. Induljunk ki egy alapvető igazságból. A kielégítő táplálkozás általában véve nagy jelentőségű az emberek egészsége szempontjából. A bőr és a haj része a szervezetnek, tehát ez igaz rájuk nézve is. Tény, hogy a hajnak sok odafigyelésre van szüksége ahhoz, hogy erős, egészséges maradjon, és legyen ereje megújulni. A táplálkozás hiányossága, illetve a tápanyagok egyensúlyának felborulása, meglehetősen hamar érezteti hatását a hajnövekedés lassulása, a haj töredezése és elvékonyodása által. Végül az eredmény, akár teljes kopaszság is lehet. A hajhagymák ezekben az esetekben nem kapják meg elégséges mennyiségben a haj növekedéséhez szükséges tápanyagokat (nyomelemek, sók, vitaminok, antioxidánsok, proteinek, szénhidrátok, stb.). A helyesen tervezett és összeállított készítmények, átsegíthetik a hajhagymákat ezeken a nehézségeken. Tanulmányokkal bizonyították, hogy a haldokló hajhagymák aktivitását normalizálni lehet bizonyos speciális tápanyagokkal, amelyek segítségével megelőzhető sorvadásuk. A haj növekedése így serkenthető, állaga pedig javítható.


Milyen tényezőknek van a legjobb hatása a hajra?

-   megfelelő mennyiségű és minőségű táplálás
-   a haj típusának megfelelő ápolás és kezelés
-   egészséges fejbőr
-   kíméletes bánásmód
-   és egy jó táplálék kiegészítő: a VIVISCAL


Hogyan fejlesztették ki a Viviscal-t?

A Vivida tanulmányozásakor megfigyelt emberek esetében újra és újra feltűnt, hogy nem csak bőrükkel kapcsolatban lehet kedvező változásokat tapasztalni, hanem hajukkal kapcsolatban is. A folyamatos kezelés alatt a haj a legtöbb vizsgált személy esetében erősebbé és vastagabbá vált. Logikus volt a magyarázat ezekre a pozitív változásokra, hiszen ha a Vividában egy speciális anyag táplálja a bőrt, akkor ennek jótékony hatását természetesen a hajhagymák is élvezni fogják, hiszen szerves részei a bőrnek. A következő feladat az volt, hogy kiderítsék, a Vivida mely összetevője felelős a hajhullás megállításáért, mi az, az anyag, amely plusz lökést képes adni a hajhagymák papillájának, amely mint tudjuk döntő fontosságú a hajszálak életében. Mikor a Vivida hatását fiatal kopasz férfiaknál vizsgálták, azt találták, hogy az ő esetükben nem oldotta meg a hajvesztés problémáját. A Vivida tartalmát ehhez további összetevőkkel kellett kiegészíteni. A Vividát tehát kiindulópontként használták az új termék létrehozásához, amely szintén 100%-ban természetes eredetű alkotórészekből áll.


Tulajdonképpen mi a Viviscal?

Egy olyan termék, amely képes befolyásolni a haj élettartamát. A hajhagymák működésére különösen jó hatással lévő táplálék-kiegészítők új, összetett formáját hozták létre. Tengeri eredetű proteinek és poliszacharidok képezik az alapját ennek az új komplex készítménynek. Ezeknek tisztított kivonatai emberi fogyasztásra alkalmasak. Nagyon fontos adaléka a készítménynek a szilícium, amelyet kovasav formájában tartalmaz. A kovasav feladata, hogy erősítse a hajat, és vitalitást adjon neki. Ha mindezek mellett még említést teszünk a C-vitaminról, melynek többek között kifejezett antioxidáns hatása is van, és amelyből nagy mennyiség van a Viviscal-ben, akkor már el is árultuk minden fontos összetevőjét a készítménynek.


Hogyan működik a Viviscal?

A Viviscal hatásmechanizmusa meglehetősen bonyolult, így azt részleteiben még ma sem lehet feltárni és elmagyarázni. A tanulmányok is csak megerősíteni tudják ennek az összetett hatás-mechanizmusnak a hajhagymákra gyakorolt kedvező hatását, aminek eredményeképpen újra nő a haj olyan minőségben, ami minden igényt kielégít. E hatékony alkotórészek kombinációjából végül is komoly kutatómunkával és némi szerencsével sikerült egy olyan készítményt létrehozni, amelynek a hatását csak csodálni lehet.


Kiknek ajánljuk a Viviscal-t?

Mindenkinek, aki jobb minőségű hajat szeretne, vagy egyszerűen csak hajat szeretne.


Kiknek nem javallt a Viviscal használata?

A Viviscal tengeri eredetű természetes anyagokat tartalmaz, a Vividához hasonlóan. Nem javallt a szedése azok számára, akik tengeri eredetű ételekre, halakra allergiásak, valamint azoknak sem, akiknek asztmás megbetegedése van. Ritkán kiütések jelenhetnek meg a Viviscal tabletta szedésekor, azonban lehetőség van arra, hogy a Viviscal külsőleg alkalmazható készítményével (Viviscal lotion) próbát tegyünk ebben a vonatkozásban, mielőtt még a tablettát szedni kezdenénk. Az a legvalószínűbb, hogy nem fogunk semmilyen mellékhatást tapasztalni, mert a tapasztalatok szerint mellékhatás nagyon ritkán fordul csak elő.
Azoknak a betegeknek, akik zsíros bőrgyulladásban szenvednek, (seborrhoeás dermatitis) a Viviscal súlyosbíthatja ezt a bőrbetegségét, ugyanis hatóanyagai tovább serkenthetik a már amúgy is fokozott faggyútermelést.


Mely típusú hajhullással szemben a leghatékonyabb a Viviscal?

A Viviscal bizonyítottan rendkívül hatásos foltos kopaszodás esetén. (Alopecia areata) Meglehetősen jó eredmények születtek alopecia totalis esetén is, amikor ? betegség kapcsán ? az összes haj kihullott. Fiatal férfiak hormonális eredetű kopaszodása esetén szintén jó eredményekről lehet beszámolni. Az egyetlen "de" ezeknek a fiatal férfiaknak a kezelésében, hogy az eredmény csak egy bizonyos ideig marad meg. Ennek az, az oka, hogy a hajhullás oka továbbra is fennáll, és a hormonális hatások hamarosan újra megakadályozzák az új haj képződését. Ez kb. 30?35 éves korig tart, vagyis eddig kell a kezelést folytatni, aminek persze költségvonzatai is vannak. A Viviscal fiatal és középkorú férfiaknak a hormonális eredetű a Viviscal hatékonyságával kapcsolatban egyéb eredetű hajhullások esetében is. Sokan használják arra a Viviscal-t, hogy a diéta, terhesség, szoptatás vagy daganatos betegség kezelése után elvékonyodott, meggyengült hajuk minőségét a lehető leggyorsabban javítsák a segítségével. Sok esetben a Viviscal hatása gyorsabb és jobb hölgyek esetében, mint férfiaknál. Ennek oka valószínűleg az lehet, hogy a nőknél nem kell megküzdenie a hím nemi hormonok "áldásos" hatásával. Hajvesztésére gyakorolt jótékony hatását több tanulmány is megerősítette. Sok gyakorlati tapasztalatot szereztek A haj elvékonyodása és a kopaszság bizonyos betegségeknek köszönhetően is kialakulhat, pl. a pajzsmirigy működészavarai esetén. Ilyen esetekben először a betegséget kell kezelni, csak ezután lesz képes a Viviscal megoldani a hajjal kapcsolatos problémákat.


Vannak-e reménytelen esetek?

Minden olyan esetben hiábavaló a próbálkozás, amikor a papilla már halott. Semmi sem tudja feltámasztani. Csak plasztikai mikrosebészeti módszerekkel lehet az ilyen területeket hajjal benépesíteni, élő hajhagymáknak a haj nélküli területre való átültetésével. A Viviscal mindaddig reményteljes lehetőséget jelent, amíg a papilla csak alszik, de még nem halott. Ez az állapot jól felismerhető ultrahanggal készített kép alapján. Egyértelműen úgy tűnik, hogy minél régebb óta alszik egy papilla, annál erősebb lesz a Viviscal aktiváló hatása az ébredése szempontjából. Valamiféle általános menetrendet persze nem lehet meghatározni, ami megmutatná, mikor kerülnek a hajhagymák alvó fázisba, illetve mióta alszanak. Az elvégzett tanulmányok eredményei azt mutatják, hogy a hajhagymák életképessége a hajas fejbőr különböző területeit összehasonlítva meglepő mértékben eltérhet. A haj jó esetben akár 20 év után is visszanőhet a kopasz területre!


Mi olyan drága a Viviscal-ban?

A kivételesen értékes természetes alapanyag és ennek munkaigényes, magas minőségi követelményeknek megfelelő tisztítása, valamint a hatóanyag kivonása.


Van e valamilyen hatással a Viviscal a férfiak szakállának, vagy egyéb testszőrzetének növekedésére is?

A Viviscal egyértelműen hat majdnem minden férfi szakállának a növekedésére. A szakáll gyorsabban nő és erősebb lesz. Bizonyos okokból a Viviscal nem hat olyan erősen a mellkas szőrének növekedésére, mint a szakállra, de az esetek egy harmadában több szőr nő mellkason is.


Okozhat-e a Viviscal zavaró szőrnövekedést a nők arcán?

Általában nem. Néhány esetben azonban előfordulhat, hogy finom szőke pihék nőnek az arcon, de ezek a kezelés befejeztével el is tűnnek. Azoknak a nőknek, akiknek az átlagosnál több szőr van az arcukon, a Viviscal fokozhatja a szőr növekedését, és erősítheti azok sötét tónusát.


Meddig és hogyan kell szedni a Viviscal tablettákat?

A Vividához hasonlóan a Viviscal-t is kúraszerűen kell szedni. A kúra hosszúsága mindig egyénre szabott legyen, de általában 6-8 hónapig kell tartania. Az eredmény ellenőrzésekor mindenki el tudja dönteni a tükörben látott kép és környezete reagálása alapján, hogy szükséges-e folytatnia a Viviscal tabletta szedését. Az első hat hónapban naponta 2 tablettát kell bevenni, egyet reggel és egyet este, vagy egyszerre mind a kettőt. 80 kg feletti testsúly esetén naponta 3 tablettára van szükség, 40 kg alatt pedig napi egy is elég. Ha valaki a még jobb eredmény érdekében szeretné megnyújtani a kúra időtartamát, akkor a 6 hónapon túli időszakban napi egy tabletta szükséges a hatás megerősítéséhez.


Milyen hosszú idő után javasolt abbahagyni a kezelést eredménytelenség esetén?

A változások a haj esetében sokkal lassabban mennek végbe és hoznak látható eredményt, mint a bőrnél. Általában legalább 4-6 hónapot kell várni, amíg az új hajszálak megjelennek, a hajveszés kiváltó okától függetlenül. Azok a férfiak, akik androgén típusú hajhullás miatt szedik a Viviscal-t, 6 hónap lelkiismeretes használat után várhatnak látható eredményt. A hajhullásuk mérséklődése az első 2-3 hónap után fog bekövetkezni. Ha mégsem, akkor a papilla már valószínűleg végzetesen károsodott. Ez biztonsággal eldönthető szövettani vizsgálattal, vagy ultrahanggal készített kép elemzésével. Az eredmény a kopasz területek vonatkozásában egyénileg nagyon változatos lehet. Függ az állapot súlyosságától, kiterjedtségétől és fennállásának idejétől. Érdemes hosszabb ideig folytatni a kezelést, ha a hajhullás és a kopaszság már régi keletű. Voltak olyan esetek, amikor a betegeknek 12 hónap elszánt és rendszeres kezelés után nőtt vissza a haja.


Mikor jön el az ideje egy újabb kúrának?

Amennyiben jó eredményt hozott, úgy 6 hónapig tartó kezelés után abba lehet hagyni a kúrát, vagy esetleg lehet folytatni további 6 hónapig fél adag szedésével, az eredmény megerősítésére. Ezután persze mindenki árgus szemekkel fogja figyelni kinőtt hajszálainak (és a korábban meglévőknek is) a sorsát. Újabb kúrára csak akkor van szükség, ha úgy tűnik, hogy a hajvesztés ismét riasztó méreteket ölt.


Hogyan tároljuk a Viviscal tablettát?

Pontosan úgy, ahogyan a Vivida tablettát, vagyis szobahőmérsékleten, zárt csomagolásban, nedvességtől óvva.


Miben különbözik a Viviscal sampon az egyéb samponoktól?

A Viviscal sampon, hasonlóan mint a balzsam és a lotion, a tabletta melletti használatra, annak kiegészítésére szolgál. Együttes használatuk egy teljes körű hajápolási programot valósít meg. A Viviscal egyedülálló táplálék kiegészítő anyagai mellett a sampon alaposan tisztítja a hajat, és megnyugtatja a fejbőrt. A sampon és a balzsam nem biztosítja a haj számára a táplálék-kiegészítőket, és önmagukban nem lehet velük kielégítő eredményt elérni, de fontos alkotóelemei a kezelésnek.


Miért van szükség a Viviscal kondicionálóra?

A kondicionáló a száraz haj és az érzékeny fejbőr ápolására szolgál, használata minden hajmosás után javasolt. Aktív hatóanyagai visszaadják a haj és a fejbőr elvesztett nedvességét, valamint kondicionálják azokat, ami elengedhetetlen a haj növekedése és minősége szempontjából.


Mikor van szükség a Viviscal lotion használatára?

A lotion nagyon fontos kiegészítője a tablettáknak a hajveszés súlyos formáinak kezelése esetén, mert a tablettának megfelelő aktív hatóanyagokat tartalmazza. Használata ugyan kényelmetlenebb, de hogy a rosszban legyen valami jó is, annál könnyebben lehet vele boldogulni, minél kevesebb a haj az érintett területen. A fejbőrt alaposan be kell vele dörzsölni, lehetőleg napi rendszerességgel. Ezt célszerű praktikus okokból este elvégezni, (frizura! illatok!) de a legfőbb haszna ennek az időzítésnek, hogy így egész éjszaka tud hatni, és csak reggel kell leöblíteni. A Viviscal lotion aktív hatóanyagai könnyen beszívódnak a bőrbe és eljutnak a papilláig, így nem kétséges, hogy a szorgalmas és kitartó használat megéri a fáradtságot.


Hogyan lehet fokozni a Viviscal hatását?

Amellett hogy a korábban említett módszerek segítségével gondoskodni lehet a haj és a hajas fejbőr egészségéről és megfelelő tisztán tartásáról, a dohányosok plusz esélyt és jobb életkilátásokat adhatnak hajuknak azzal, ha abbahagyják a dohányzást. Ez ugyanis a fejbőr ereinek tartós szűkületét okozva lelassítja annak életfunkcióit. Egy másik, az előzőtől teljesen eltérő mód a Viviscal hatásának fokozására a fényterápia. A meleg nyári nap fénye is jelenthet némi segítséget, de a gyógyászatban használt eszközzel történő fénykezelés hatása ennek többszöröse. Alkalmazása természetesen csak bőrgyógyász szakorvos jóváhagyásával történhet.


Használható e a Vivida és a Viviscal egyszerre?

Nem ismeretes olyan ok, ami miatt ezt ne lehetne megtenni. Az így kapott eredmények egészen kiválóak lehetnek.


Van e valamilyen velük egyenértékű termék a piacon?

Nincs.
A Vivida-val és a Viviscal-lel kapcsolatos kutatások általános érdeklődést váltottak ki, ezek publikációi világszerte keresettek. Egyetemek és kutatóintézetek jelentkeztek felajánlva együttműködésüket Brüsszeltől Rómáig, Sao Paulotól Sidney-ig, Tromstötől Los Angelesig.



A Vivida és a Viviscal története sikertörténet.


Beszerzési nehézségek esetén hívja a forgalmazót: Llogo C&C Kft.